Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8-16 hod.)
0 ks
za
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Príslušenstvo k čerpadlám
  3. Ovládacie jednotky
  4. Riadiaca jednotka PC-59 s manometrom

Riadiaca jednotka PC-59 s manometrom

Elektronický spínač na kontrolu chodu čerpadla, alebo inak povedané press control, zabezpečuje funkciu tlakového spínača, čím umožňuje automatizáciu c... celý popis
Dostupnosť
skladom
Číslo produktu:250002
Výrobca:AQUA LINE
Kompletné špecifikácie
Elektronický spínač na kontrolu chodu čerpadla, alebo inak povedané press control, zabezpečuje funkciu tlakového spínača, čím umožňuje automatizáciu chodu elektrického čerpadla na vodu v závislosti od poklesu tlaku a pri zastavení prietoku vody v rozvode (to znamená pri otvorení a uzavretí elektrických kontaktov zariadenia) – umožňuje samočinný chod čerpadla, alebo vodárne.
Automat, press control PC-59 s manometrom a samoreštartom zabezpečuje aj ochranu chodu nasucho - vypína čerpadlo pri chode bez vody. Chráni tak čerpadlo pred jeho poškodením, ku ktorému by mohlo dôjsť pri chode bez vody. Po vypnutí sa opätovne uvádza do činnosti stlačením tlačidla RESET. Automat, press control PC-59 s manometrom odporúčame používať v rozvodoch čistej vody bez nečistôt a usadenín, inak je potrebné inštalovať primeraný filter a to na vstupnú časť prístroja.
Vhodnou alternatívou je tiež: riadiaca jednotka PC-16 
Výhody:
Automat PC-59 press control s manometrom a samoreštartom je možné použiť v kombinácii s tlakovou nádobou - ako ochrana behu na sucho alebo ako automatická jednotka pre čerpadlá a vodárne bez tlakovej nádoby (automatická vodáreň). 
Veľkou výhodou riadiacej jednotky PC-59 je možný nastaviteľný ako spodný zapínací tlak, tak aj vrchný vypínací tlak.
Riadiaca jednotka BRIO PC-59 s manometrom - press control má zabudovanú spätnú klapku, proti spätnému chodu vody do čerpadla.
Prevádzka a základné údaje:
Automat PC-59 s manometrom uvedie čerpadlo do chodu približne na dobu 15 sekúnd a to v okamihu zapojenia. Potom sa čerpadlo spustí vždy pri dosiahnutí pracovného tlaku vo chvíli, keď sa zníži tlak v systéme, napríklad pri otvorení ventilu. Automat PC-59 s manometrom na rozdiel od iných tlakových spínačov, riadiacich jednotiek, ktoré sa vypínajú pri dosiahnutí určitého tlaku, sa vypína vo chvíli dosiahnutia minimálnej hodnoty prietoku. Pri splnení tejto podmienky, prístroj oneskorí vypnutie zariadenia a to o 7 až 15 sekúnd. Tým sa dosiahne zníženie frekvencie spustenia čerpadla pri malom prietoku.
Inštalácia:
Automat PC-59 s manometrom môže byť inštalovaný v akomkoľvek bode medzi čerpadlom a prvým miestom odberu tak, aby smer šípky, ktorá je umiestnená na spodnej strane zariadenia (pri závite) medzi dvoma prípojkami o priemere 1“ zodpovedal smeru prietoku vody. V rozvode je nutné zaistiť dokonalé tesnenie hydraulických prípojok. V prípade, že sa používa čerpadlo s maximálnym prípustným tlakom 10 bar je nutné inštalovať redukčný ventil tlaku a to na vstup PC-59.
Zariadenie je nastavené z výroby na 1,5 bar čo je optimálne pre väčšinu spôsobov využitia. Po vypnutí zariadenia od rozvodu elektrického prúdu je možné, ak to umožňuje hydraulický výkon použitého čerpadla, tlak meniť po odňatí horného krytu pomocou skrutky označenou znamienkami + a – .
Technické údaje:
- napätie napájania 220 – 240 V
- frekvencia prúdu napájania 50/60 Hz
- maximálny výkon ovládaného čerpadla 1,1 kW
- maximálny príkon ovládaného čerpadla 10 A
- maximálny pracovný tlak 6 barov
- maximálna okolitá teplota 60oC
- stupeň ochrany IP65
- rozsah tlaku spúšťania 0 – 6 barov
- rozsah tlaku vypínania 2 – 10 barov
- maximálny možný nastaviteľný rozdiel tlakov spúšťania a vypínania 7 barov
- minimálny možný nastaviteľný rozdiel tlakov spúšťania a vypínania 1 bar
- hrdlá G1”
Dodáva sa s káblami:
- 1 m kábel so zástrčkou k pripojeniu do elektrickej siete
- 60 cm kábel pre pripojenie k čerpadlu

Etrix s. r. o.
Hôrka 354
05912 Hôrka

Fakturačné údaje:
IČO: 53558537
IČ DPH: SK2121407948
DIČ: 2121407948
Obchodný register Okresného súdu Prešov, oddiel: Sro, vložka č. 41611/P
Bankové spojenie:Fio banka, a.s.
IBAN: SK6783300000002001934648 SWIFT: FIOZSKBA

 

Kontakty
(Po-Pia, 8-16 hod.)
Copyright 2021 Etrix s. r. o. Hôrka 354, 05912 Hôrka IČO: 53558537. Všetky práva vyhradené.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk