Dezinfekcia PolyHMG - PolyWELL 1l

Kód: AQL 280002
Neohodnotené
Značka: AQUA LINE
Dezinfekcia Studní, Vrtov, Nádrží - Dezinfekcia PolyHMG - PolyWELL 1l

Detailné informácie

Podrobný popis

Dezinfekcia PolyHMG odstraňuje sfarbenie a zápachy organického pôvodu. Má silné algicídne ("protiriasové") účinky. Neobsahuje žiaden pridaný chlór, alkohol, aldehyd, fenol, lúh, formaldehyd ani ťažké kovy a má vyrovnané pH. Eliminuje všetky druhy baktérií, vírusov, rias a húb a odporúča sa použiť v nových studniach pred rozborom vody.  

Dezinfekcia PolyWELL slúži na dezinfekciu vrtov, studní, vodných a retenčných nádrží je určená najmä pre studne, ktoré boli vytopené po záplavách, či neboli dlhšiu domu využívané. Aplikáciou tejto dezinfekcie pomôžete vodnému zdroju regenerovať a vyčistiť sa. Vhodná je aj ako prevencia, kde vďaka zhlukovaniu baktérií dokážete vodu udržať dlhodobu čistú a kvalitnú.

Oblasti použitia: 

- studne,

- jazierka,

- nádrže,

- vodojemy,

- retenčné nádrže

A dezinfekcia PolyHMG - PolyWELL 1l funguje?

PolyHMG s antimikrobiálnymi vlastnosťami je zlúčenina Alkylu s kopolymérom na báze guianidu. Za svoju funkciu vďačí PolyHMG hlavne schopnostiam svojich funkčných skupín guanidu vytvárať väzby s bunečnou membránou patogénnych mikróbov.

Po naviazaní prenikne funkčná skupina guanídov do cytoplazmy bunky a potlačí jej regulačnú funkciu. Jej narušením spôsobí, že bunka nie je schopná fungovať tak, ako potrebuje a nakoniec zahynie.


Popis deštrukčného procesu bunky:

- prienik molekuly biocídu PolyHMG bunečnou membránou mikróbu
- rozptyl pohltených molekúl PolyHMG cez celú bunečnú stenu
- narušenie a zničenie cytoplazmatickej bunečnej membrány
- obsah bunky uniká do medzibunečného priestoru destabilizovanou bunečnou membránou
- nastáva bunečná smrť

Všetky účinky sú namierené proti vírom, gram-pozitívnym a gram-negatívnym bakteriám, hubám a prvokom. Na druhej strane však PolyHMG nepoškozuje bunky väčších organizmov, (tj. ľudské a zvieracie bunky) kvôli ich odlišnej molekulárnej štruktúre a biochemickým vlastnostiam, (napríklad naše bunky obsahujú cholesterol, ktorý pomáhá našu bunečnú membránu stabilizovať) a odlišnosti našej cytoplazmy a bunečného jadra.

Produkty PolyHMG patria do triedy bezpečné látky s nízkou toxicitou pri požití alebo zasiahnutí pokožky. PolyHMG patrí do najnižšej III. triedy alergickej aktivity, tj. nespôsobuje žiadne alergie.

Stiahnite si: Technický list a návod na použitie s tabuľkou pre určenie množstva prípravku na dezinfekciu.