Ochrana behu na sucho SK13

Kód: AQL 250003
Neohodnotené
Značka: AQUA LINE
Ochrana behu na sucho - Ochrana behu na sucho SK13

Detailné informácie

Podrobný popis

Ochrana behu na sucho SK13,
pracuje na základe kontroly tlaku na výstupe z čerpadla. Ochrana behu na sucho SK13 je vhodná pre samonasávacie, povrchové čerpadlá a pre veľkú väčšinu ponorných čerpadiel, vrátane vretenových ponorných čerpadiel do výkonu 1,5kW

Pre správne použitie / fungovanie Ochrany behu na sucho SK13 je potrebný minimálny výstupný tlak z čerpadiel 0,8 bar.
Ochrana behu na sucho SK13 sa reštartuje manuálne.

Výhodou Ochrany behu na sucho SK13 je jednoduchá inštalácia v akejkoľvek (horizontálnej , alebo vertikálnej )  polohe.  Ochrana behu na sucho SK13 je dodávaná s káblami s vidlicou a zásuvkou 

Ochrana behu na sucho SK13 chráni čerpadlo pred poškodením.
Ochrana behu na sucho SK13 je vhodná aj pre použitie pre domáce vodárne s tlakovou nádobou a tlakovým spínačom (min.spínací tlak 1,0 bar.)

Tlak nastavený z výroby a tlak pri zapnutí: 0,7 bar (vyp.) 1,2 bar (zap.)
 - Prístroj - ochrana behu na sucho SK13 vypne napájanie, keď zistí nižší tlak v systéme, ako je nastavený tlak, v prípade, že tlak v systéme prekročí nastavený tlak, zariadenie znova zapne napájanie.

Ochranu behu na sucho možno aplikovať nezávisle alebo môže spolupracovať s iným spínačom. Keď pracuje s iným spínačom, chráni čerpadlo pred poklesom tlaku alebo poškodením spôsobeným chodu nasucho.
Ochrana behu na sucho SK13 je vybavená tlačidlom RESET, poskytuje podmienené / povinné pripojenie čerpadla.
Tlak môže byť regulovaný (obrázok B). Skrutkovanie nastavovacej skrutky (šípka) zvyšuje nastavený tlak. Otáčaním nastavovacej skrutky (šípka II) sa zníži nastavený tlak.