Ponorné čerpadlo vretenové 3,5 SCR - 0,5

Kód: AQL 120004
Neohodnotené
Značka: AQUA LINE
Ponorné čerpadlo na vodu - Ponorné čerpadlo vretenové IBO 3,5" SCR - 0,50

Detailné informácie

Podrobný popis

Ponorné vretenové čerpadlo IBO SCR - 0,50 je konštrukčne vyrobené ako odolné, bezúdržbové čerpadlo so širokou škálou použitia.

Použitie čerpadla:

Ponorné vretenové čerpadlo IBO SCR - 0,50 je určené na čerpanie pitnej a úžitkovej vody. Praktické využitie ponorného čerpadla IBO SCR - 0,50 je možné hlavne vďaka jeho rozmerom. Toto úzke čerpadlo je možné použiť aj do veľmi úzkych vrtov. Ponorné čerpadlo je vhodné pri zriaďovaní vodovodov v rodinných domoch, chatách, letných sídlach, školách a hospodárskych zariadeniach, ako aj na účely zásobovania vodou na postreky a zavlažovanie záhrad. Výborne sa hodí aj ako súčasť domácej vodárne s ponorným čerpadlom.

V prípade, že je vretenové čerpadlo použité vo vrte, alebo v studni, ktorá obsahuje abrazívne látky, môže sa stať že sa po čase vreteno oderie a čerpadlo stratí tlak. V takomto prípade sa na čerpadle vymení celá mechanika - celý set: vreteno, rotor, stator. Keďže je daný set spotrebný materiál, ktorý môže niekde vydržať bez poškodenia roky a inde zasa menej (podľa použitia), záruka sa vzťahuje iba na prácu výmeny. Set - vreteno, rotor, stator je za úhradu 12.-€ ako celok. Po výmene je čerpadlo znova ako nové.  

Výhody čerpadla:

Tým, že toto ponorné čerpadlo je vretenové, dokáže nasať a prečerpať aj vodu s malým obsahom piesku či iných abrazívnych látok, ktoré sa zvyčajne v čerstvých/nových vrtoch ešte nachádzajú.