Ponorné čerpadlo vretenové DIPPER

Kód: AQL 120012
Neohodnotené
Značka: AQUA LINE
Ponorné čerpadlo na vodu - Ponorné čerpadlo vretenové DIPPER

Detailné informácie

Podrobný popis

Ponorné 4" (štvorpalcové) vretenové čerpadlo DIPPER je konštrukčne vyrobené ako odolné, bezúdržbové čerpadlo so širokou škálou použitia.

Použitie čerpadla:

Ponorné vretenové čerpadlo DIPPER je určené na čerpanie pitnej a úžitkovej vody. Toto čerpadlo je možné použiť do vrtov od priemeru 125mm. 

Je vhodné pri zriaďovaní vodovodov v rodinných domoch, chatách, letných sídlach, školách a hospodárskych zariadeniach, ako aj na účely zásobovania vodou na postreky a zavlažovanie záhrad. Výborne sa hodí aj ako súčasť domácej vodárne s ponorným čerpadlom.

Výhody čerpadla:

Tým, že toto ponorné čerpadlo je vretenové, dokáže nasať a prečerpať aj vodu s malým obsahom piesku či iných abrazívnych látok, ktoré sa zvyčajne v čerstvých/nových vrtoch ešte nachádzajú.

V prípade, že je vretenové čerpadlo DIPPER použité vo vrte, alebo v studni, ktorá obsahuje spomínané abrazívne látky, môže sa stať že sa po čase vreteno oderie a čerpadlo stratí tlak. V takomto prípade sa na čerpadle vymení celá mechanika - celý set: vreteno, rotor, stator. Daný set je spotrebný materiál, ktorý môže niekde vydržať bez poškodenia roky a inde zasa menej (podľa použitia), záruka sa vzťahuje iba na prácu výmeny. Set - vreteno, rotor, stator je za úhradu 12.-€, ako celok. Po výmene je čerpadlo znova ako nové. Celý prípadný servis (výmena) netrvá u nás dlhšie ako 24 hodín, to znamená, že do dvoch dní máte čerpadlo späť doma.

Vhodná alternatíva je čerpadlo s plávajucími obežnými kolesami, napríklad: Ponorné čerpadlo 3Ti-20.