Riadiaca jednotka PC-16

Kód: AQL 250001
Neohodnotené
Značka: AQUA LINE
Príslušenstvo k čerpadlám - Riadiaca jednotka PC-16 s manometrom

Detailné informácie

Podrobný popis

Riadiaca jednotka PC-16 s manometrom so samoreštartom suchobehu na kontrolu behu čerpadla, zabezpečuje funkciu tlakového spínača alebo tlakovej nádoby, čím umožňuje automatizáciu chodu ponorných, alebo samonasávacích (povrchových čerpadiel). V závislosti od poklesu tlaku a pri zastavení prietoku vody v rozvode umožňuje samočinný chod čerpadla alebo vodárne.

S riadiacou jednotkou PC-16 NEPOTREBUJETE tlakovú nádobu(polievanie,závlaha), tlakový spínač ani ochranu behu na sucho.V pripade ak potrebujete vodu používať každodenne použite domácu vodáreň s tlakovou nádobou.

Prípadne domácu vodáreň so samonasávacím - povrchovým čerpadlom - darling

Riadiaca jednotka PC-16 s manometrom zabezpečuje ochranu chodu na sucho - vypína čerpadlo pri chode bez vody. Chráni tak čerpadlo pred poškodením, ku ktorému by mohlo dôjsť.

Riadiaca jednotka PC-16 sa opätovne, bez manuálneho zásahu pokúša čerpadlo spustiť - ak voda stále nie je k dispozícii PC-16 čerpadlo vypne. Daný cyklus sa môže opakovať aj niekoľkokrát denne, čo môže byť výhodou pri automatickom zavlažovaní.

Riadiacu jednotku PC-16 s manometrom so samoreštartom suchobehu odporúčame používať v rozvodoch čistej vody bez nečistôt a usadenín, inak je potrebné inštalovať primeraný filter.

Výhody produktu:

  • automatický reštart suchobehu,
  • použiteľnosť s čerpadlami (ako automat),
  • zabudovaná elektrická zásuvka na pripojenie čerpadla.

Prevádzka - základné údaje:

Riadiaca jednotka PC-16 s manometrom so samoreštartom suchobehu uvedie čerpadlo do chodu približne na dobu 15 sekúnd a to v okamihu zapojenia. Potom sa čerpadlo spustí vždy pri dosiahnutí pracovného tlaku vo chvíli, keď sa zníži tlak v systéme, napríklad po otvorení ventilu, taktiež pri samoreštarte suchobehu. Na riadiacej jednotke PC-16 je možný nastaviteľný spodný zapínací tlak - vrchný vypínací nie je možné nastaviť - po zapnutí, pracuje do maxima čerpadla. 

Riadiaca jednotka PC-16 s manometrom so samoreštartom suchobehu môže byť inštalovaná v akomkoľvek bode medzi čerpadlom a prvým miestom odberu. V rozvode je nutné zaistiť dokonalé tesnenie všetkých spojov.

Technické údaje:

Napájanie 230V

Maximálny prúd 10A; 1,3kW

Maximálny prípustný tlak 10bar

Maximálna teplota kvapaliny 55°C

Prípojky: vstup/výstup G 1"

1m kábel so zástrčkou k pripojeniu do elektrickej siete

Zástrčka na pripojenie čerpadla